Dünyaya bakanlar, sadece hareket eden varlıklar değil, kitap okuyanlardır.

GOETHE

Türk – Alman Kitabevi

Türk Alman Kitabevi 1955’te Avusturya vatandaşı olan Franz Mühlbauer tarafından kuruldu.  Almanca ders kitaplarının yanı sıra farklı disiplinlerden birçok Almanca kitabın bulunduğu Türk Alman Kitabevi’ne ayrıca istenilen kitaplar da sipariş edilebiliyor. Türkiyeli yazarların Almanca baskısı yapılmış kitaplarının da Kitabevi’nde yer almasına özellikle önem veriliyor.

Türk Alman Kitabevi, Franz Mühlbauer’in vefatından sonra, 1991’den itibaren oğulları Josef ve Thomas Mühlbauer tarafından işletiliyor.

2015 yılında kitabevi-kafe olrak hizmet vermeye başlayan Türk Alman Kitabevi’nde ders kitaplarından edebiyata, felsefeden ekonomiye, mitolojiden arkeolojiye ve daha pek çok alanda Almanca yanında Türkçe ve İngilizce kitapların da satışı yapılıyor.

İstiklal Caddesi’nin Tünel mevkiinde yer alan Türk Alman Kitabevi, ziyaretçilerinin birbirleriyle iletişim kurduğu ve ülkeleriyle bağlarını canlı tutabildikleri atmosferinin yanı sıra gençler için de bir buluşma yeri olarak rağbet görüyor.

Kitap koleksiyonu ve online satış için lütfen sitemizi ziyaret edin: www.tak.com.tr

Kahvelerimiz

Turk Alman Kitabevi’nin kahve çeşitleri, dünyanın değişik bölgelerinden ve farklı aromalarından özenle seçilmiş zengin menüsüyle ziyaretçileriyle buluşuyor. Kahve barında istediğiniz kahve çeşidini ve aromasını kendi damak tadınıza göre oluşturabilirsiniz. Etiyopya – Sidamo, Etiyopya – Yirgacheffe, Kenya – Nyeri, Kolombiya – Huila,  Guetamala – Santa Rosa, Honduras – Ocotepeque, Meksika – Oaxaca ve Endonezya – Sumatra bölgelerinden gelen kahve çeşitleri orta kavrulma tekniğiyle istediğiniz pişirme şekline göre paket şeklinde de temin edebilirsiniz.

İSTATİSTİK

0
+ KAHVE İÇİLDİ
0
+ GÜNLÜK ZİYARETÇİ
0
+ GÜNLÜK KİTAP SATIŞI
0
+ KAPIDA TAKILAN KEDİ & KÖPEK

Bir kere güzel bir kahve içtiyseniz bir daha asla geri dönemezsiniz. – Hugh Laurei

İyİ Kahve Nasıl Yapılır?

Damak tadınıza uygun en iyi kahvenin tadına varabilmek için dikkat etmeniz gereken üç temel kural vardır.

ÇEKİRDEK SEÇİMİ

İstediğiniz tadı elde edebilmek için öncelikle damak zevkinize uygun kahve çekirdeğini hangi kıtadan seçeceğinize karar vermelisiniz.

DOĞRU PİŞİRME

Kahve çekirdeğinizin türüne göre elde etmek istediğiniz tad, doğru kavurma ve pişirme şekliniz ile de değişkenlik gösterir.

İYİ SERVİS

Kahvenizin keyfini çıkarabilmeniz için tabiiki kahvenizi nereden aldığınız ve nasıl servis edildiği de önemlidir.